Naruszenia jakie popełnił sędzia

 Naruszenia popełnione w trakcie procesu - sygn. akt XIVK 101/17

Skazanie niewinnego Bartka. za usiłowanie zabójstwa – wypchnięcie żony z balkonu - na 15 lat wbrew temu, że ani „ofiara” tego nie zeznała, oraz że ustalono dowody, że próby zabójstwa nie było. Dowody niewinności w kwestii usiłowania zabójstwa w uzasadnieniu wyroku sędzia przemilczała. Sędzia dopuściła się następujących naruszeń:

"Przedmiotowa rurka nie została zabezpieczana przez funkcjonariuszy Policji, niemniej jest to zaniedbanie leżące po stronie organów ścigania, a nie mogące obciążać pokrzywdzonej i oceny jej wiarygodności."

Komentarz: Policja weszła do mieszkania 4 min po zdarzeniu, więc gdzie miała się podziać rurka? Po prostu, nie istniała, została zmyślona.

„Nie wiem, czy mogłam być źle zrozumiana przez kogoś tam na miejscu. Być może ktoś zauważył mojego męża na balkonie i pomyślał, że to mąż mnie pchnął. Ja nikomu czegoś takiego nie mówiłam. Nie mogło być takiej sytuacji, że byłam gotowa do zsunięcia, a mąż mnie pchnął, a ja bym tego nie widziała, bo jak mówiłam, przed samym zejściem z balkonu odwróciłam się przodem do mieszkania, tak więc musiałabym męża zobaczyć, a nie było go obok mnie. Nie było go w ogóle na balkonie.”